NLCV32T-150K-EFD
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLCV32T-150K-EFD
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 15 µH 10 % 370 mA 728 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency26 MHz
Current Rating370 mA
DC Resistance (DCR)728 mΩ
Test Frequency2.52 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance15 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
RoHSCompliant
PackagingReel
Height2.4 mm